İnsanlık Hep Işığa Doğru Yöneldi

Kuşaklar boyunca devam eden, varlığını tesadüfen değil de başarılı ve doğru odaklanma ile ispat eden bir markadan söz etmek istiyoruz. Şayet bir alanda ışık güzelse ve dikkat çekici ise istemsizce hep o bölgeye yöneliyoruz. Alışveriş merkezleri hatta hastaneler için de kuşkusuz en önemli konu başlığı aydınlatma.

Tan Aydınlatma 40 yıllık bir döküm demir ustası olan Selahattin Tan’ın mesleğindeki katkıları sayesinde şimdiki haline ulaşmış bir firma. Yerine gelen yeni nesilden Mehmet Tan, oğlu Selahattin Tan ve kızı Semra Tan’ın doğru ve kenetlenmiş ailevi iş birlikleri sayesinde şimdilerde aydınlatma sektöründe başka bir vücut bulmuş durumdalar.

3 kuşaktır devam eden bu değerli aile markası, döküm yağmur suyu ızgaraları ve kanal kapakları üretiminden sonra 2003 yılında Mehmet Tan’ın aydınlatma sektörüne yönelmesiyle bambaşka bir tempo kazanmış. 2007 yılında son kuşaktan torun olan Semra hanım ve abisi Selahattin Bey’in güncel çalışmaları sayesinde popülerliğini daha da arttırmış ve başarılı inşaat projelerinin tercih edilen ismi haline gelmiş. Ağırlıklı
olarak belediyleler, inşaat projeleri, dış cephe aydınlatmaları konusunda uzmanlaşan TAN AYDINLATMA’da, döküm ve galvaniz içerikli ürünler ile led aydınlatmalar kullanılıyor. Tasarım ve imalatın temsilcisi olan abi Selahattin Tan, kız kardeşi Semra Tan ile büyük ve önemli projelere birlikte imza atıyorlar. 25 kişilik bir imalathaneye sahip olan firma, yurt dışı pazarında Azerbaycan, Türkmenistan, Suudi Arabistan, Kuveyt, Fas, Kuzey Irak gibi ticari hacim konusunda büyük devlerle çalışıyor. Son olarak Suudi Arabistan’daki Cidde Şehir Parkı’nın aydınlatmaları, Tan Aydınlatma tarafından yapılmış.

Proje olarak, Türkiye’deki önemli belediyeler ve inşaat firmaları ile çalıştıklarını ifade eden Semra Tan; “Belediyeler, özellikle park ve bahçelerdeki elektrik tasarrufuna daha fazla dikkat ediyor. Yaklaşık üçte birlik bir oranda tasarruftan bahsediyoruz. Uygulanan çalışmalarla elde edilen tasarruf sayesinde el birliği ile devlete de ciddi katkıda bulunuyoruz. Düşünsenize çok güzel bir inşaat yapılıyor, akşam aydınlatması iyi değilse hiçbir önemi kalmıyor. Çünkü insanlar ışığa gider. Karanlık bölgeleri kimse sevmez. En son Fenerbahçe Parkı için çalıştık. Projede ihale usulü tercih edildik. Önceden Kadıköy Belediye Başkanlığı için çalıştığımız için zaten güçlü referanslarımız vardı. Fenerbahçe Parkı’nda geceler artık gündüz gibi aydınlanıyor. Işığımız tüm dikkatleri üzerine çekiyor.”

Röportaj: Modoko Life Dergisi

PDF OLARAK OKUİndir

Sizi Arayalım

Bize Ulaşın