Tan Aydınlatma, tüm LED bileşenlerini üretmeyi planlıyor

Tan Aydınlatma’nın sahibi, Satış ve Pazarlama Müdürü Semra Tan, hedeflerinin; görsel estetik ve fonksiyonelliği bir arada sağlayan, çevre şartlarına uygun, özgün tasarıma ve yüksek kaliteye sahip ürünler üretmek olduğunu söyledi.

Yüzde 100 yerli üretim gerçekleştirdiklerini ifade eden Tan, ürün gamlarının; Led’li, endirekt, yüksek ve klasik aydınlatma direkleri ile çim, set üstü aplikler, park oturma grupları, çeşme, sınır elemanı, döküm çöp kovalarından oluştuğunu belirtti. Firmalarının gelişimine yönelik bilgiler aktaran Tan, “Pik döküm sanayici Selahattin Tan’ın mesleğindeki katkılarıyla 1978’den beri metal döküm sektöründen elde edilen tecrübe ve kentsel ürün imal etme yeteneği sayesinde Tan Aydınlatma; 2003 yılında aydınlatma sektörüne girmiş ve park, bahçe, otel, tatil köyü ve şehir aydınlatma ürünleri üreterek sektörde yer edinmiş bir firmadır. ISO 9001, TSE ve CE EN 40-5, 40-6 kalite standartlarına sahip firmamız; toplam kalite yönetimi anlayışı içerisinde yoğun Ar-Ge çalışmaları ile ürünlerini sürekli geliştirmekte, personeline gerekli eğitimleri sağlamakta, profesyonel tedarikçilerle iş birliği yapmakta ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Uluslararası standartlara ve çevreye saygılı ticaret anlayışı ile yatırımlar yaparak müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir” ifadelerinde bulundu.

Led aydınlatma teknolojisinde tüm bileşenlerin tasarım ve mühendisliğini fabrikalarında gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Tan, “Yüksek kalitede, verimlilik sağlayan, Led teknolojisi ile donatılmış aydınlatma ürünleri üretmekteyiz. Üretim ve montaj hatlarımız standartlar dahilinde sürekli kontrol ediliyor ve mümkün olan en iyi kalite ve ışık kaynağı sağlamak adına üretim altyapımızı iyileştirmekteyiz. Nihai hedefimiz, Led teknolojisi gibi tüm ürün bileşenlerinin tasarım ve mühendisliğini fabrikamız dahilinde gerçekleştirmek ve bu doğrultuda müşterilerimize kaliteli, estetik ve uzun ömürlü ürünler sunmaktır. Bu hedef doğrultusunda Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetleri sürdürülmektedir” şeklinde konuştu. Tan, bu yılki İstanbulLight Fuar’ında 10’uncu hall, 401 no’lu stantda dış aydınlatma üzerine ürünleri sergileyeceklerini belirtti.

“Çevreci ve enerji verimli ürünler yaygınlaşacak”

Yurt dışı pazarında Azerbaycan, Türkmenistan, Suudi Arabistan, Kuveyt, Fas, Kuzey Irak gibi ülkelerde çalıştıklarını aktaran Tan, Türkiye’nin de özellikle belediyeler ve kamu sektörünün Led ürünleri kullanması yönünde gerekli altyapıyı hazırlamaya başladığını kaydetti. Tan, sektörün gelişimiyle ilgili şunları aktardı:

“Türkiye’nin konvansiyonel ışık kaynaklarının kullanımıyla ilgili regülasyonları değişmeye başladı. Artık akkor flamanlı normal ampüller Türkiye’ye getirilemeyecek, burada üretilemeyecek. Pazarda, çevreci, enerji verimli ürünler daha da yaygınlaşacak.”

Röportaj: Dünya İnşaat Dergisi

Sizi Arayalım

Bize Ulaşın